kazikk

Kazimierz Kordziński

Jestem żołnierzem, mieszkańcem Lublińca. Rocznik 1958.

Moją przygodę z bieganiem zacząłem jesienią 1996 roku, ale tak na dobre to wiosną 1997 roku kiedy to rozpocząłem regularne treningi i starty. W młodości grałem i trenowałem piłkę nożną.

Przez wiele lat uprawiałem i dalej robił to będę, górską turystykę kwalifikowaną zdobywając dużą brązową odznakę GOT. Swój pierwszy maraton przebiegłem jesienią 1997 roku w Warszawie.

Do końca 2020 roku ukończyłem 1010 biegów, w tym: 34 ultra maratonów ( 9 biegów 100 km), 112 maratonów, 88 półmaratonów, oraz kilkaset biegów krótszych. Ukończyłem wszystkie edycje maratonów w Poznaniu i Maratony Komandosa w Lublińcu, oraz maratony i półmaratony w Sobótce. Zaliczyłem też wszystkie edycje 12-godzinngo biegu sztafetowego w Kopalni Soli Bochnia. Przebiegłem 127 biegów w górach, oraz 33 po za granicami Polski.

Biegam również, jako przewodnik osób niewidomych i niedowidzących.

Do największych moich osiągnięć sportowych zaliczyłbym:

- 2 miejsce w Militari Patrol w Biel (Szwajcaria) w 2008 r.

- 1 m w kat.wiek.M-50 w Górskich Mistrzostwach Polski na długim dystansie w Ludwikowicach Kłodzkich w 2011r.

- 3 m w kat.wiek.M-50 w Górskich Mistrzostwach Polski na krótkim dystansie Bielsko-Biała w 2012.

Wielokrotnie stawałem na podium w kategoriach wiekowych.

Od wielu lat fascynują mnie góry i im poświęcam sporo czasu. Staram się dużo czasu w nich spędzać biegając i chodząc po nich, a także zarażać tą pasją innych. Interesuję się historią Polski i świata, oraz polityką.icon maratony

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.